Nejbližší akce

Čertovská pohádka

2. prosince 2017

KD Budkov

u Moravských Budějovic

v 17.00 hod.


Čertovská pohádka

3. prosince 2017

Kino Brtnice

v 15.00 hod.


Čertovská pohádka

9. prosince 2017

Sál Orlovna

Kamenice u Jihlavy

v 16.00 hod.


Čertovská pohádka

10. prosince 2017

KD Horal

Kostelec u jihlavy

v 14.30 hod.

Noc na Karlštejně

karlstejn plakat

Jsme i na Facebooku

Foto na Facebooku

ds-capek-logo

Citáty

Jiří Voskovec:

"Hrát pro dobrého diváka je blaho a rozkoš. Ale získat špatného je čest a sláva."

 

MOTTO:

Divadlo je věčné.

Rozvíjí fantazii, cit

a smysl pro krásu.

Dokáže přinutit lidi,

aby poslouchali,

co je jim řečeno,

a vnímali hlásané až

k nutnosti vlastního

přemýšlení.

„DIVADLO JE ŽIVOT“

Hrajeme

Čertovská pohádka

Eva Schwarzová

Ač se vám to milé děti bude zdát asi zvláštní, nejen lidé mají své problémy, chyby a nedostatky. Úplně stejné je to i ve světě nadpřirozených bytostí... Nevěříte? Tak třeba víla Petúnie je za své špatné chování potrestána královnou víl, promění se v bludičku a musí opustit svoji sestru Violku. Náhodné setkání s čertem Metličkou ji přivede do pekla, kterému vládné hodná, ale přísná Luciferka. Tady Petúnie pozná, že i čerti a čertice mají různé povahy a ne všichni dodržují pekelnický řád. Petúnie bude muset splnit dva těžké úkoly, aby se proměnila opět na vílu a mohla vrátit na zem. Sama bez pomoci to však asi nedokáže... Ale, jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Přijďte se podívat, jak se Petúnii bude v pekle dařit a kdo jí nakonec nejvíce pomůže...

Dorost z DS Karla Čapka, který částečně prochází generační obměnou, přichází po dvouleté odmlce s novým představením a opět jde o pohádku plnou písniček. Režie se ujala Jitka Havlíčková, kromě ostřílených herců Jany Hinkové, Tomáše Nešpora, Barbory Moudré, Lucie Havlíčkové a Daniela Havlíčka, uvidíte tentokrát ve velkých rolích také Michala Hinka, Amálii Hinkovou a Jolanu Opatrnou. Nováčky (ale zdatnými) jsou Barbora Sedmíková, Martina Herzová a Natálie Novotná.

Kostýmy jsou z dílny Jitky Havlíčkové a Jany Semrádové, scéna z dílny Dany Obrdlíkové, rekvizity vytvořil Václav Dvořák, Regina Hinková a kolektiv DSKČ, původní texty písní Evy Schwarzové rozšířil a dvě nové písničky do pohádky napsal Zdeněk Havlíček, hudba - Lucie a Zdeněk Havlíčkovi, aranžmá a nahrávka hudby - Klára Mikešová, návrh plakátu - Jolana Opatrná, osvětlovač - Petr Novotný, zvuk a produkce - Zdeněk Havlíček.

Premiéra 27. listopadu 2016 na zámku v Žirovnici.

 

DOKONALÁ SVATBA  (Perfect Wedding)

autor: Robin Hawdon
překlad: Jan Šotkovský

Dokonalá svatba - to je přesně taková, jakou si vysnil i šťastný pár Bill a Ráchel…

Den „D“ je konečně tady. Po divoké rozlučce se svobodou se Bill ráno probouzí ve svatebním apartmá. Probuzení je sice příjemné, ale jen do chvíle, kdy zjistí, že má vedle sebe v posteli neznámou krásku. Sám si nic nepamatuje, zato dívka si prý pamatuje dost… V tu chvíli na dveře zaklepe Billův svědek… A o chvilku později i Billova nevěsta! Průšvih se blíží a svědek Tom musí pomoci… Dívka končí ukrytá v koupelně. Aktivní Tom však navíc do všeho zaplete i nebohou pokojskou, protože problém se musí za každou cenu utajit – hlavně před nevěstou i budoucí tchýní. A nevěsta už začíná mít jisté pochybnosti. Myslíte, že to je konec? Ne, to je teprve začátek… SVĚT KOLEM BILLA SE MĚNÍ V TOBOGÁN A NABÍRÁ RYCHLOST, KTERÁ SE NEDÁ JEN TAK ZASTAVIT… Vše v této komedii, plné záměn, lží a nedorozumění, spěje k nevyhnutelné katastrofě, která se nakonec paradoxně ukáže být tím nejšťastnějším řešením…

Již přes dvacet let se tahle skvělá situační komedie z pera Robina Hawdona objevuje na jevištích celé Evropy a několikrát byla ztvárněna také u nás, ať už na profesionální, nebo ochotnické scéně. Není divu – zkušený britský dramatik to prostě s jazykem i zápletkami umí a téměř marnotratně si s nimi pohrává. Jako když rozrazíte koule na kulečníkovém stole a stále šťoucháte do těch, které do sebe ještě nenarazily… Brilantně napsanou švandu se rozhodli nastudovat také členové DS Karla Čapka. Režie se ujal Roman Mikeš, absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka. V hlavních rolích se představí Luboš Kodys ml., Kateřina Kodysová, Kristýna Obrdlíková, Václav Vrátil a Lenka Tůmová, dále hrají Jana Kadlecová a Luboš Kodys st. Věřme, že měl režisér při výběru hereckého obsazení šťastnou ruku a že, jak bylo uvedeno v jedné recenzi k předchozímu uvedení – srdce vás z toho bolet nebude, ale bránice ano!

Premiéra 22. října 2016 v KD Třešť.

S tvojí dcerou ne

Antonín Procházka

Situační komedie o nástrahách středního věku. Příběh docela obyčejných manželských párů - bankovního úředníka a učitelky, žijících možná poněkud stereotypní život a majitele neprosperující umělecké agentury a knihovnice, která se neustále snaží předejít možné manželské krizi. Zprvu lehká zápletka, přechází postupně doslova v gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za vydatného přispění dospívající dcery, jejího kluka a hlavně ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, do jakých situací se zapletl.

V režii Dany Obrdlíkové se představí jako Alice Koukolíková - Jitka Havlíčková, Rudla Koukolík - Miloslav Obrdlík, Sandra, jejich dcera - Barbora Moudrá / Kristýna Obrdlíková, Libuše Šimandlová - Jana Kadlecová, Luboš Šimandl - Luboš Kodys st., Česťa, zloděj - Vladimír Hink / Luděk Zabloudil, Robin, přítel Sandry - Daniel Havlíček / Jan Pytlík / Tomáš Zeitham.

Autorem scény je Milan Šindelář a Dana Obrdlíková, technická spolupráce - Václav Dvořák, rekvizity - kolektiv DSKČ, zvuk - Zdeněk Havlíček, světla a foto - Petr Novotný, text sledují Marie Kantorová a Hana Nováková.

Premiéra 18. ledna 2014 v Dlouhé Brtnici.

 

Sponzoři a partneři

Podzimek
Hasičská vzájemná pojišťovna
Slavia pojišťovna
město Třešť
sos-a-sou-trest
Vyvoj
ČSKOB Pojišťovna
tiskarna-KM-Press
icom
dilia
provox